سه شنبه 19 فروردين 1399 13 شعبان 1441 7 آوریل 2020
تاریخ : يکشنبه 12 آبان 1398
کد 67

فرمانداری بستان آباد

فرماندار شهرستان بستان آباد خواستار تسریع در انتقال حقابه تالاب بین المللی قوریگل شد.

جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان بستان آباد به ریاست فرماندار و با حضور مدیر کل بحران استان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
 سیدعلی موسوی حسینی فرماندار بستان آباد در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان با بیان حقآبه این تالاب از محل صبری چای تا 15 آبانماه باید به تالاب هدایت شود افزود: اگر در ورود آب به تالاب کوتاهی شود شاهد کم آبی این تالاب خواهیم بود.
 
وی گفت : خوشبختانه با تدابیری که در سال گذشته صورت گرفته شده بود وضعیت آبی تالاب قوریگل امروز به یک میلیون متر مکعب رسیده است.
وی با انتقاد شدید از ساخت و سازهای مسکونی و تجاری در برخی از مسیل های شهر بستان آباد از آن به عنوان بزرگترین تهدید در هنگام بارندگی ها برای مردم منطقه یاد کرد و گفت:کوتاهی هیچ دستگاهی قابل گذشت نبوده و باید تلاش شود این مسیل ها بازگشائی شوند.
موسوی به وضع نیمه تمام لایروبی اوجان چای در شهر بستان آباد نیز اشاره کرد و افزود:متاسفانه انباشت لایروبی انجام شده در حاشیه این رودخانه محلی غیر قانونی برای پارکینگ خودروها شده است که با کوچکترین سیلاب شاهد خسارت های بزرگ خواهیم بود.
 
مدیرکل مدیریت بحران استان نیز در این جلسه پیشگیری و تعامل بین دستگاهها را بهترین گزینه برای کاهش خسارت های سنگین ناشی از بلایای طبیعی عنوان و تصریح کرد:متاسفانه برخی از سهل انگاری دستگاههای اجرایی خسارت های ناشی از بلایای طبیعی را دوچندان کرده است.
محمد باقر هنربر به روز رسانی و تقویت بانک اطلاعاتی استان را یادآور شد و افزود: شهرستان ها نیز بانک اطلاعاتی شهرستان خود را به روز کنند تا در مواقع بحرانی از آنها استفاده شود.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 12 آبان 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی بستان آباد