سه شنبه 19 فروردين 1399 13 شعبان 1441 7 آوریل 2020
تاریخ : پنجشنبه 28 آذر 1398
کد 71

فرمانداری بستان‌آباد

انتقاد فرماندار بستان‌آباد از خسارات معادن برای این شهرستان

فرماندار بستان‌آباد در جلسه کمیته معادن این شهرستان گفت : از نظر تعداد معادن رتبه برتر استان را داریم، اما بیشتر از مزیت شان، شاهد خسارت‌های معادن هستیم.
سید علی موسوی حسینی فرماندار بستان آباد در جلسه کمیته معادن شهرستان با اشاره به اینکه شهرستان بستان آباد از نظر تعداد معادن فعال رتبه برتر استان را دارد، گفت: متاسفانه از این همه معدن در شهرستان بیش از اینکه مزیتی  برای شهرستان باشد به دلیل خام فروشی و بهره برداری های غیرمجاز وغیراصولی موجب خسارت به محیط زیست و منابع ملی شهرستان شده است.
موسوی در ادامه با بیان اینکه بحران خاک از مسائل اصلی و روز کشور است گفت: در بسیاری از مناطق بحران خاک جدی تر از بحران آب است که شهرستان بستان آباد هم جزو آنهاست.
وی ادامه داد: شاید بتوان بحران آب را با انتقال آب از جاهایی دیگر حل کرد، اما بحران خاک قابل جبران نخواهد بود.
فرماندار بستان آباد گفت: متاسفانه به دلیل نبود نظارت کافی و در بسیاری موارد ضعف ها یا خلا های قانونی ، معادن علاوه بر محیط زیست ، به زمین های کشاورزی و اقتصاد روستاها نیز خسارت وارد می کنند.
موسوی در پایان از ایجاد شهرک صنعتی ویژه معادن توسط بخش خصوصی در شهرستان بستان آباد خبر داد و گفت: در بحث تو سعه شهرستان نیز توجه به توسعه و ساماندهی معادن یکی از اولویت ها و برنامه های اساسی خواهد بود.


 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 28 آذر 1398
  • توسط کاربر روابط عمومی بستان آباد