جمعه 12 خرداد 1402
تاریخ : پنجشنبه 22 خرداد 1399
کد 80

فرمانداری بستان آباد

مرکز بوم گردی تالاب قوریگل ایجاد می‌شود

فرماندار شهرستان بستان آباد با بیان اینکه وضعیت آبی تالاب قوریگل در بهترین وضعیت خود نسبت به ۱۰ سال قبل قرار دارد، از ایجاد مرکز بوم گردی و اطلاع رسانی این تالاب خبر داد.
سید علی موسوی حسینی روز چهارشنبه در کمیته محلی مدیریت حوزه آبریز تالاب بین المللی قوریگل اعلام کرد: بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب آب در این تالاب وجود دارد.
وی از اجرای طرح توانمند سازی روستاهای حوزه آبریز تالاب بین المللی قوریگل در این شهرستان خبر داد و افزود: در این طرح سعی می شود ظرفیت های بومی محلی در اشتغالزایی و کار آفرینی و ایجاد ارزش افزوده اقتصادی شناسایی و عملیاتی شود.
وی با بیان اینکه در چندین روستای حوزه تالاب بین المللی قوریگل طرح های گردشگری زیست بومی پیگیری می شود، افزود: تشکیل صندوق های خرد در روستاهای این شهرستان از اولویت های اصلی ما است.
موسوی افزود: توسعه حفاظت از محیط زیست و توسعه گردشگری شهرستان ۲ هدف مورد تاکید شهرستان است.
تالاب قوری‌گل (تالاب خشک) با ۲۰۰ هکتار وسعت در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تبریز و در ۱۵ کیلومتری غرب شهر بستان‌آباد درمجاورت روستای امناب (ایمناب) قرار گرفته‌است . منابع تأمین‌کنندهٔ آب این تالاب از آب‌های جاری ناشی از برف و باران و تعدادی چشمه‌های زیرزمینی است که در کف آن جریان دارند.

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 22 خرداد 1399
  • توسط کاربر روابط عمومی بستان آباد