پرتال استانداری آذربایجان شرقی
تاریخ : پنجشنبه 15 ارديبهشت 1401
کد 88

فرماندار بستان آباد :بقاء و ماندگاری ارزش‌های فرهنگی درگرو نکوداشت مفاخر است

فرماندار بستان آباد در حاشیه بازدید از مقبره خسته قاسم و روستای خشکناب با اشاره به اینکه احترام به مفاخر و پیشکسوتان، احترام به هویت فرهنگی، تاریخی و ملی ما است

بقاء و ماندگاری ارزش‌های فرهنگی درگرو نکوداشت مفاخر است
 
فرماندار بستان آباد روز چهارشنبه مورخ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ در حاشیه بازدید از مقبره خسته قاسم و روستای خشکناب با اشاره به اینکه احترام به مفاخر و پیشکسوتان، احترام به هویت فرهنگی، تاریخی و ملی ما است، گفت: همه ما در متجلی شدن فرهنگ ایرانی اسلامی همچون یک پازل نقش تکمیل‌کننده داریم و باید در این راه از مفاخر الگو بگیریم و آنان را به نسل جدید معرفی کنیم .
 
ابوالفضل پاشایی گفت : استاد شهریار و خسته قاسم از مفاخر و شاعران بزرگ شهرستان بلکه از مفاخر ملی هستند و باید این ارزش های فرهنگی را به یک ارزش متعالی مبدل کنیم چراکه در سایه حفظ این ارزش علاوه بر ماندگاری هویت، آداب‌ و رسوم، سنن ، نسل جدید این مفاخر را بهتر خواهند شناخت و نباید بگذاریم این ارزش ها و هویت ملی از ذهن ها کم رنگ شود .
 
وی افزود :  شهرستان بستان آباد هم سهم بسیار مهمی در پرورش دانشمندان و شاعران برجسته كشور داشته و دارد كه با جست وجویی در كتاب های تاریخی می توان فهرست بلندی از آن ها را ردیف كرد.
 
فرماندار شهرستان بستان آباد با اشاره به نبود تابلو های اطلاعاتی در مسیر این پتانسیل های گردشگری گفت : برای اداره میراث فرهنگی و گردشگری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دستورات لازم در خصوص نصب تابلو های اطلاعاتی در مسیر های قره چمن و قزلجه نصب و در دید مسافران قرار گیرد و توجه ویژه ای به این ارزش ها شود .
 
وی به ظرفیت روستای خشکناب زادگاه پدری استاد شهریار نیز اشاره کرد و گفت : اعتباراتی برای راه دسترسی و آسفالت این روستا اختصاص داده و در تلاشیم  آن را به مرکز رویدادهای فرهنگی ملی تبدیل کنیم .
 
پاشایی گفت : باتوجه به اینکه شهرستان بستان آباد یکی از شهرستان های فرهنگی و گردشگری در کشور می باشد و این شهرستان آثار تاریخی و فرهنگی زیادی دارد نیازمند توجه مسئولان است.
 
وی افزود: با توجه به این ظرفیت های تاریخی در این شهرستان تنها 20 مورد اثر به ثبت ملی رسیده است و حدود بیش از 30 آثار دیگر این شهرستان جهت ثبت در دست اقدام است که با این کار بتوانم این آثار ارزشمند را به آیندگان و نسل جدید به ارث بگذاریم 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 15 ارديبهشت 1401
  • توسط کاربر روابط عمومی بستان آباد